Historie

V roce 1989 byl obor automatizace a robotizace v České Republice bez dalšího plánovaného rozvoje. Tým schopných techniků viděl v této oblasti stále perspektivu a začal samostatně,  připravovat první projekty automatizace.

Od roku 1992 vznikla ve Strakonicích společnost Montekord, spol. s.r.o.. Noví majitelé nechtěli svůj úspěch stavět na zavedených standardech, a proto se rozhodli specializovat na oblast jednoúčelových strojů, automatizace a měřících, tlakovacích zařízení.

Využili volných prostor na Volyňské ulici ve Strakonicích, kde mají provozovnu až do současnosti.
Kreativní pohled na řešení zákaznických požadavků, vůle k dosažení cíle a odbornost, zajistila společnosti, za poslední 26 let, vysokou míru úspěšnosti při získávání zakázek, hlavně v oblasti automotive.

V roce 2017 byl s novým investorem zahájen akviziční projekt, který byl ukončen v roce 2018 změnou vlastníků společnosti.

Noví vlastníci se rozhodli společnost, formou fúze, změnit na Montekord Machines s.r.o. a dále pokračovat v modernizaci, rozvoji výroby jednoúčelových strojů a automatizace.

Aktivně připravujeme projekty u stávajících zákazníků jako je například Škoda Auto, Valeo, Varroc a  nově jsme zahájili spolupráci se společnostmi Bosch, Uvex, Lovato, Schneider a dalšími. Náš tým projektantů a konstruktérů se neustále rozšiřuje o nové kolegy.

V roce 2019 došlo k zakoupení nového areálu společnosti a od 10.05.2019 byly všechny aktivity přesunuty na novou adresu Písecká 1292, Strakonice.